FESTIVAL ETKİNLİKLERİ

Workshop – Gösteri – Yarışma – Parti – Kortej Yürüyüşü

WORKSHOPLAR

Hazine Avı, Hip Hop, Türk Halk Oyunları, Yabancı Ülke Oyunları, Çocuk Oyunları, Flash Mob

HAZİNE AVI

ALTIN PAKET programı ile otele 27 Nisan tarihinde giriş yaparak 5 gece konaklamalı gelen festival katılımcıları için programa oldukça eğlenceli bir aktivite ekledik.

Mayıs Çarşamba sabahı kahvaltının hemen ardından başlayacak hazine avını, daha önce Bodrum’u gezme imkanı bulamayan gruplara özellikle tavsiye ediyoruz.

Bodrum Hazine avı şehrin yerel kültürünü ve saklı güzelliklerini keşfetmek için harika bir oyun! Bu oyun ile hem Bodrum’u gezecek hem çok eğleneceksiniz.

Altın paket ile festivale katılarak Hazine avını tamamlayan katılımcılara özel bir de sürpriz hediyemiz var.

HİP HOP

Festival konseptinden olmasa da, katılımcılarımıza farklı bir dansı öğretmek, öğrenirken de güzel vakit geçirebilmeleri için oldukça eğlenceli bir workshop ekledik. Çocuklar ve Yıldızlar için farklı saat aralığınıda programa eklediğimiz Hip Hop kurslarında öğreteceğimiz koreografileri yıllarca unutamayacaksınız.

Özellikle Altın ve Gümüş paket alarak festivale katılan gruplar için 29-30 Nisan yapılacak Hip Hop workshoplarında katılımcıların çok eğleneceğini düşünüyoruz.

Türkiye Hip Hop şampiyonu ve Yetenek Sizsiniz yarışma programının finalisti Secret Attack Extreme Dance Show Grubunun kurucusu ve koreografı Ömer SALĞAR tarafından verilecek bu workshopları kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

TÜRK HALK OYUNLARI

29-30 Nisan tarihlerinde yapılacak Türk Halk Oyunları workshopları için Ankara, Amasya ve Kıbrıs’tan gelen eğitmenlerimiz muhteşem oyunlar hazırladılar.

Bu workshoplar ile farklı yöre oyunlarını, Türk ve yabancı katılımcılar ile birlikte öğrenecek, öğrenirken çok ama çok eğleneceksiniz. Farklı eğitmenlerden farklı yöreleri, farklı anlatış şekilleri ile öğrenirken, Türk kültürünün bir parçası olan bu yöre oyunlarını gelecek nesillere aktarma görevini üstleneceksiniz.

Türk halk oyunları workshoplarını seveceğinizi umuyoruz.

YABANCI ÜLKE OYUNLARI

Festivale katılmak için farklı ülkelerden gelecek halk oyunları gruplarının eğitmenleri tarafından verilecek bu workshoplarda farklı kültürleri tanıma imkanı elde edeceksiniz.

Türk ve yabancı grupların birlikte katılacağı bu eğitimlerde yaşıtlarınız ile birlikte yabancı eğitmenlerden eğitim almanın zevkini tadacak, bu eğitimi alırken de çok eğleneceksiniz.

Altın, Gümüş ve Bronz paket alarak festivale gelen tüm katılımcıların katılabileceği bu workshopları kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

ÇOCUK OYUNLARI

Festival süresince workshop eğitmenlerinin tercihine bağlı olarak, yöre halk oyunlarının yanı sıra yöresel çocuk oyunlarının da eğitimini alacaksınız. Türk ve yabancı eğitmenlerin de verebileceği bu oyunlar, unutulmaya yüz tutmuş ve kültürün bir parçası olan oyunların hafızalarda yenilenmesi için de bir fırsat olacak.

Çocuk oyunları da en az diğer oyunlar gibi festivalin en renkli ve en eğlenceli bölümlerinden birisi olacak.

FLASH MOB

Festival sırasında bir sonraki yılın festival tanıtım filmi için flash mob eğitimi ve video çekimleri yapılacak.

Tüm katılımcıların birlikte yer alacağı flash mob workhsopları ve video çekimleri de oldukça eğlenceli geçecek.

Çekilecek video 2022 festivalinin tanıtım filmi olarak tüm Avrupa’da ve ülkemizde birçok mecrada yayınlanacak.

GÖSTERİLER

Otel Gösterileri, Meydan Gösterileri

SHOW TIME

Show Time bölümü, festival programının katılımcı velileri tarafından en çok beğenilen ve büyük bir ilgi ile izlenilen bölümlerinden birisi.

Show time, akşam yemeğinden sonra saat 21.30 da, konaklama yapılan otelin gösteri alanında gerçekleşiyor. Festivale katılan grupların hazırladığı gösterilerden oluşan Show Time, yarışmada kullanılacak koreografiden farklı olması gerekiyor..

Gösterilerde kostüm mecburi ancak gösterilerin halk oyunları olması mecburi değil.

Show Time, festival için gelen katılımcı yakınlarına açık ve ücretsizdir.

MEYDAN GÖSTERİLERİ

Meydan gösterileri bölümü, havanın güzel olması durumunda Bodrum şehir merkezinde kurulacak sahnede gerçekleşecek.

Bodrum halkının da davet edileceği meydan gösterilerine giriş ücretsiz ve gösteriler halka açık düzenlenecek.

Meydan gösterilerinde sadece halk oyunları gösterileri sergilenecek, gösteri süresi 6 dk yı geçmeyecektir.

Meydan gösterilerinde sergilenecek koreografi, halk oyunları yarışmasında yarışacak grupların yarışma koreografisi olabilir ancak yarışma koreografisi kadar uzun olmamalıdır.

YARIŞMALAR

Çocuklar ve Yıldızlar Stilize Halk Oyunları Yarışmaları

Yarışmalar bölümü, festivalin son günü olan 2 Mayıs Pazar günü Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

Yarışmalar bölümü halka açık ve ücretsiz giriş olacak.

Yarışmalarda çocuklar ve yıldızlar kategorilerinde 16-32 kişi arasındaki gruplar yarışacak.

Para ödüllü performans ödüllerinin yanı sıra, en iyi müzik, en zengin kostüm, en iyi koreografi ve en otantik grup gibi farklı ödüller de verilecek.

PARTİLER

Welcome Party

Partiler bölümü akşam 21.30 gösterilerinden hemen sonra başlayacak.

Otelin havuz başında veya parti alanında düzenlenecek eğlencelerde küçük ve eğlenceli yarışmalar da yapılacak.

Farklı ülkelerden gelen grupların müzisyenlerinin de katkı sağlayabileceği, bazen yöresel hak oyunları bazen de DJ performans ile popüler müzikler eşliğinde yapılacak partilerde çok eğleneceksiniz.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

Bodrum sokaklarında kostümlü kortej yürüyüşü

Kortej Yürüyüşü, havanın güzel olması durumunda Bodrum Kumbahçe Meydanı ile Bodrum İskele Meydanı arasında yapılacak.

Kortej yürüyüşü, meydan gösterilerinin yapılacağı sahnede son bulacak.

Tüm grupların kortej yürüyüşü sonrasında sahnede gerçekleşecek seremoniye katılmaları ile meydan gösterileri bölümüne geçilecek ve bu bölümde yer almak isteyen grupların gösterileri başlayacak.