HAKKIMIZDA

BODRUM DANS KULÜBÜ

Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi

Dans, Spor ve Sanat bir tutkudur

Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi, Gençlik, Spor, Kültür ve Sanat alanlarında ulusal veya uluslararası boyutta eğitim seminerleri, organizasyonlar, etkinlikler, geziler, yarışmalar ve gösterilerin yanı sıra Bodrum turizmini canlandırmak için festivaller düzenleyen bir Sivil Toplum Kuruluşudur. 2000 yılında Bodrum Belediyesi’nde çalışmalarına başlayan ve yedi yıl boyunca Bodrum Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Bodrum Dans Kulübü, 2006 yılında resmi kulüp statüsü alarak çalışmalarına kulüp çatısı altında devam etmiştir. 2015 yılında Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi’nin Bodrum girişindeki modern hizmet binasını hizmete açmış, 122 gönüllü ve maaşlı çalışanı ile bugüne kadar 8640 sporcu yetiştirmiştir. Web sitesi: www.bodrumdans.com

INTERNATIONAL BODRUM DANCE FESTIVALS

Uluslararası Bodrum Dans Festivalleri

Her Mayıs ayının son haftasında gerçekleşen “Uluslararası Bodrum Dans Festivali” UNESCO kültürel etkinlikler listesinde yer alan, Avrupa’nın en büyük dans festivallerinden birisidir.

2000 yılında yerel bir etkinlik olarak başlayan ve her yıl giderek artan bir katılımcı kitlesi ile gerçekleşen uluslararası Bodrum Dans Festivaline 2017 yılında 26 ülkeden 2740 dansçı katılmış, beş gün süren festival etkinliklerini 15 bin kişi izlemiştir.

Bodrum Dans Kulübü tarafından organizasyonu gerçekleştirilen ve Avrupa’nın en büyük dans festivali olarak gerçekleşen “Uluslararası Bodrum Dans Festivali” Birleşmiş Milletler Eğitim ve Bilim ve Kültür Kurumu UNESCO tarafından da kültürel etkinlikler listesine alınmıştır.

AB Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da desteklenen festival  26 farklı ülkeden toplam 122 gönüllüye ulaşan çok uluslu organizasyon komitesi ile dünya tarihinde bir ilke imza atan tek etkinlik olmuştur..

2017 yılına kadar tüm dans çeşitlerinden gösterilerin sergilendiği festival, 2018 yılında konsept değiştirmiş, Halk Oyunları, Modern Dans, WDSF Bodrum Open ve Latin Dansları olmak üzere uluslararası dört ayrı festival olarak kutlanmaya başlamıştır.

“21.ULUSLARARASI BODRUM DANS FESTİVALLERİ”

 • “Uluslararası Bodrum Halk Oyunları Festivali” – 27 Nisan – 2 Mayıs 2021 tarihleri arasında
 • “Uluslararası Bodrum Modern Dans Festivali” – 6 – 9 Mayıs 2021 tarihleri arasında,
 • “WDSF Bodrum Open” – ……….. Mayıs 2021 tarihleri arasında,
 • “Uluslararası Bodrum Latin Dans Festivali” – ……… Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

INTERNATIONAL BODRUM FOLK DANCE FESTIVAL

Uluslararası Bodrum Halk Oyunları Festivali

Birçok şehirde bulunan ve sayıları oldukça yüksek olan halk oyunları dans kursları, yöresel halk oyunlarımızın gelecek nesillere aktarılması adına oldukça başarılı işler başarmaktadır. Ana okulları ve kreş çağında dahi yöresel halk oyunları kursları veren binlerce değerli eğitmenimiz bulunmaktadır.

Farklı yaş gruplarındaki bu halk oyunları ekipleri için ülkemizde, çocuk halk oyunları festivalleri, yarışmalar ve geziler adı altında bir çok etkinlik düzenlenmektedir. Bu etkinliklerin halk oyunları ekibi üzerinde; grup bilinci, takım ruhu, grup motivasyonu, sahne tecrübesi, sahne heyecanı gibi birçok olumlu etkileri bulunmaktadır.

Ancak festival ve yarışma düzenlemenin getirdiği extra maliyetler, bu tarz organizasyonların sayısının artmasına engel olmaktadır. Özellikle uluslararası bir festival gerçekleştirmenin maddi ve lojistik boyutu festival organizatörlerinin en büyük sorunu haline gelmiştir.

Ülkemizde 2000 yılından itibaren ulusal ve uluslararası birçok festival organizasyonunu başarıyla gerçekleştiren ve 5 yıl üst üste UNESCO tarafından teşekkür ve Unesco Logosu kullanım hakkı alan Bodrum Dans Kulübü organizasyon ekibimiz, 2019 yılında ULUSLARARASI BODRUM HALK OYUNLARI FESTİVALİ ve yarışmasını düzenlemeye karar vermiştir.

Festival;

 • Minikler ve Yıldızlar yaş gruplarına hitap edecektir.
 • Her bütçeye hitap etmesi için 3, 4 ve 5 gün seçenekli konaklama imkanı sunulacaktır.
 • Festival süresince Türk ve yabancı eğitmenler tarafından farklı ülke ve yörelere ait çocuk oyunları öğretilecektir.
 • Festival süresince her akşam 21.30 da dans gösterileri gerçekleşecektir.
 • Halk oyunlarının yanı sıra Hip Hop, Flash Mob çekimleri gibi eğlenceli eğitimler de verilecektir.
 • Festival katılımcılarına KATILIM BELGESİ dağıtılacaktır.
 • Düzenlenecek yarışmalarda 1. lik, 2. lik ve 3. lük para ödüllerinin yanı sıra bir çok dalda özel ödüller de verilecektir.
 • Yarışmalara katılanlara YARIŞMA KATILIM BELGESİ ile dereceye girenlere TEŞEKKÜR BELGESİ dağıtılacaktır.

Tüm bu etkinlikler sürerken veliler otelin sahilinde, havuz başında, sauna, spa, fitness center veya Türk hamamında extra ücret ödemeden diledikleri gibi zaman geçirecek, günde üç öğün açık büfe yemek ve gün boyunca limitsiz içecek ikramından faydalanabilecektir.

Beş yıldızlı, her şey dâhil sistemde düzenlenecek festivalimizde, otelde sadece bu organizasyona özel fiyat uygulayacaktır.

İlki 2019 yılında gerçekleşecek uluslararası festival, Bodrum’un ilk Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Festivali olarak tarihteki yerini alacaktır.

ETKİNLİKLERİMİZ

BDK – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler

Uluslararası Bodrum Modern Dans Festivali

Uluslararası Bodrum Modern Dans Festivali

İlki 2017 yılında gerçekleşen festival Bodrum’un ilk Modern Dans Festivali olarak tarihteki yerini almıştır. Festival, yabancı ülkelerden gelen Modern Dans konusunda uzman eğitmen ve antrenörlerin workshopları, dans gösterileri ve yarışmalardan...

Uluslararası Bodrum Dans Festivali

Uluslararası Bodrum Dans Festivali

Her Mayıs ayının son haftasında gerçekleşen “Uluslararası Bodrum Dans Festivali” UNESCO kültürel etkinlikler listesinde yer alan, Avrupa’nın en büyük dans festivallerinden birisi. On altı yıl önce yerel bir etkinlik olarak...

Türk Yunan Dostluk ve Kültür Buluşması

Türk Yunan Dostluk ve Kültür Buluşması

Düzenlediğimiz “Türk-Yunan Dostluk ve Kültür Buluşması” organizasyonu ile her yıl binlerce kültür elçisini Bodrum’da ve Yunan adalarında bir araya getirmeye devam ediyoruz. Bu etkinliğe her yıl bin kişi katılıyor. İki...

Kıyı Ege Latin Dansları Buluşması

Kıyı Ege Latin Dansları Buluşması

Latin Dansları branşında Ege bölgesinde eğitim veren Dans Okulu ve Kulüp sporcularını her yıl Bodrum, Marmaris ve Kuşadası olmak üzere üç farklı şehirde üç farklı tarihte buluşturan bir etkinliktir. Yurt...

Ulusal ve Uluslararası Dans Yarışmaları

Ulusal ve Uluslararası Dans Yarışmaları

Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) ile on yıldır hiç ara vermeden Türkiye Salsa Şampiyonası ve Sportif Latin Dansları Şampiyonalarını Bodrum’da düzenliyoruz. Ayrıca Uluslararası Sportif Latin  Dansları yarışmasını da Bodrum’da gerçekleştirdik....

29 Nisan Dünya Dans Günü Kutlama Şenlikleri

29 Nisan Dünya Dans Günü Kutlama Şenlikleri

Merkezi Fransa’da bulunan CID-Unesco (Dünya Dans Konseyi) tarafından ilan edilen 29 Nisan Dünya Dans günü kutlamaları, Müslüman ülkeler arasında ilk kez Bodrum Dans Kulübü tarafından 2000 yılında kutlanmış, ve halen...

Zeybeğin Doğuşu (Yurt Dışı Tanıtım Ekibi)

Zeybeğin Doğuşu (Yurt Dışı Tanıtım Ekibi)

Bodrum Dans Kulübü Halk Oyunları Bölümü tarafından, Türkiye’yi yurt dışında tanıtmak amacı ile kurulan ve 40 kişiden oluşan Yurt Dışı Tanıtım Ekibi, tarafından hazırlanan ve sahnelenen halk oyunları gösterisinin adıdır. Her yıl...

Uluslararası Bodrum Halk Oyunları Festivali

Festival etkinliklerinin gerçekleşeceği adresler

Bodrum Dans Kulübü

Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi (İdari Ofis)

Isis Hotel

Workshoplar, gösteriler ve konaklamalar

 • Gümbet Mahallesi Turkuaz Sokak 8/10 48400 Bodrum / MUĞLA

B.B Heredot Kültür Merkezi

Ödüllü stilize dal halk oyunları yarışmaları

 • Konacık Mah. 48480 Bodrum / MUĞLA

Ayrıntılı bilgiye mi ihtiyacınız var?

Siz sorun, biz yanıtlayalım!